Sybingo – Mina sommartyger!


Först ut har vi tre tyger som jag tryckt själv. Jag skulle vilja sy en volangig topp en byxdress och ett par hängselbyxor. Visst skulle det bli fint?
Sedan har jag lite fina bommuls och viskostyger. Lite loppis och lite nyköpt. Jag tänker att saxtyget (som jag köpt på tygverket) ska bli en blus, det rosa tyget ett par svala byxor, det blommiga tyget en omlott-klänning och det gula tyget en byxdress.
och så har jag en massa somriga fina jerseytyger som jag vill sy lite somriga vintagetoppar av. Fler fina tyger hittar du hos Tygverket som du ju dessutom får 10% rabatt på i sommar när du anger koden: sybingo18
Jag hoppas att du är lika taggad som mig på att skapa med mig och Josefine i sommar! Vad är du sugen på att göra under sybingon i sommar?